نتایج جستجو برای عبارت :

درنده ولارینال

نویسنده رمان: الناز دادخواه*ژانر:ترسناک*تعدادصفحات:275
خلاصه رمان : همیشه به دنبال چیزهای مرموز و عجیب بود.هیچ وقت ترس مانع کشف کردنش نمی شد.دنبال هر رد و موضوع جالبی می رفت تا به نتیجه برسد.همین موضوع ها سرنوشتش را عوض کرد و کنجکاوی بیش از حدش منجر به یک درد پایان ناپذیر شد.دردی سخت و نفس گیر که از او یک آدم دیگر ساخت یک غریبه یک درنده…

سه جانور مرگبار زمین: 
 شاید فکر کنید مرگبار ترین جانور روی زمین، یک شیر درنده در جنگل هاباشه یا یک کوسه در قعر دریاها و یا یک دایناسور غول پیکر بوده که منقرض شده؛ اما همه این جانوران از ابتدای خلقت تا حالا نمی تونن اندازه بشر دو پای تربیت نشده  که فقط دنبال برآورده کردن هوای نفس شیطانی اش هست خطرناک و مرگبار باشه. 
فقط یک ترامپ جانی در مدتی کوتاه بیشتر از کل درندگان، جنایت کرده و بانی هزاران آدم کشی بوده از بیگناهان آمریکایی گرفته تا کودکان
 معمربن خلادنزد  حضرت ابوالحسن ع نام مردی  برد گفت او ریاست را دوست  دارد  حضرت  فرمود بودن دو گرگ درنده درمیان. گله  گوسعندیکه چوپانش حاصر نباشدزیانبخش تر ار رباست نسبت بدین مسلمان نیست ریاست. طلبی از دو گرگه. درنده بدبن مسلمان  ببشترزیان رساند. اما م صادق. ع فرمود  هرکهرباست طلبد هلاک شود. 7  امام صادق ع میفرمود پپر هیزد از این.روسایکه ریاست را بخود میبندند زیرا بخدا  سوگند که کفشها دنبال سر مردی صدا نکند جز انکه هلاک شود هلاک شود و هلاک ک
رمان درنده ولارینال(جلد سوم فرزندان آتش)
نویسنده:mahya1993
ژانر:ترسناک
خلاصه: اضطرابش را با نفس عمیقی فرونشاند و به چشمهایی که به او زل زده بودند خیره ماند . چشمانی سرخ که تا چند لحظه پیش آبی اقیانوسی بود … درک مسائلی که پیش آمده بود اکنون آسانتر می نمود … گویا به آسانی دریافته بود رازی که این همه سال از او مخفی مانده بود چیست ؟ حالا می فهمید که چرا عمویش اصرار داشت بیش از یک سال در هیچ شهری توقف نکنند … حالا می فهمید چرا یک عمر خواندن کتاب های خیا
یک داستان سراسر جنسیت زده رو خوندید
قناری نماد موجودی بی دفاع و احمق که حتی به غریزش هم نمیشه اعتماد کرد
روباه نماد موجودی درنده که نمیتونه جلوی غریزش رو بگیره
قناری یک مخلوق "قابل دریده شدن"
روباه یک مخلوق "درنده"
و توجیه دریدن پرنده ای دیگر، برای آروم کردن غریزه
عاشق حیوانات هستم. حتی شما بگو درنده ترین اونها باشه.
زندگی بدون حیوانات به هیچ وجه امکان پذیر نیست.
تو خیابون، کوچه یا جایی، وقتی مثلاً سگی گربه ای چیزی دیدید بهش لبخند بزنید. باور کنید اونها بهتر از ما آدم ها معنی و مفهوم لبخند رو درک میکنن.

خطر حیوانات درنده برای گله داران)

تذکری مهم برای دامپروران  :
گوسفندان برای قشر روستایی و عشایری جزو دارایی های ارزشمند آنها به شمار می آید . نگهداری و پرورش صحیح و درست آنها برای این دسته از افراد بسیار حائز اهیمت می باشد به طوری که وارد آمدن هر گونه آسیبی به این حیوانات ، آسیب به معیشت و زندگی شان می باشد.
امروز قصد داریم درباره سگ هایی که برای حفاظت از گله خود استفاده می کنید نکته ای را ذکر کنیم که کم تر کسی به آن توجه دارد .
سگ به صورت کلی ح
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکس این سوره را بخواند میان او و ابلیس حائلی بوجود آورد و آدم شفیع او باشد . 
هرکس بخواند در قیامت او را حساب نکنند  اگر همراه خود داشته باشد از گزند ه و درنده و دشمن و ضلالت ایمن شود و از جمله الذین لا خوف علیهم و لا هم یحزنون (کسانی که  خوف و ناراحتی برایشان نیست ) خواهد بود 

هرکس در روز ویاشب صدقه بدهد اگر روز است ، روز و اگر شب است،شب ،خداوند از او غم واندوه ،درنده ومرگ بد را دور میکند.
                                                                                                                                                       امام صادق (ع)
ﺮﺍ "ﺷﺮ" ﺭﺍ ﺳﻠﻄﺎﻥ ﺟﻨﻞ ﻣﻮﻨﺪ ؟!ﺩﺭ ﺣﺎﻟ ﻪ :ﻧﻪ ﺑﺪﻥ ﻭﺭﺯﺪﻩ ی ﻮﺭﻞ،ﻧﻪ ﻗﺪﺭﺕ ﺑﺎﺯﻭی ﺧﺮﺱ،ﻧﻪ ﺳﺮﻋﺖ ﻠﻨ،ﻧﻪ ﺧﺰ ﺁﻫﻮ،ﻧﻪ ﺩﺭﻧﺪ ﺮ،ﻧﻪ ﺷﻤﺒﺎﺭ ﻔﺘﺎﺭ،ﻧﻪ ﺣﻠﻪ ﺮ ﺭﻭﺑﺎﻩﻭ ﻧﻪ........را ندارد.ﻪ ﺰ ﺳﺒﺐ ﺍﻦ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺑﺮﺍ "ﺷﺮ" ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ؟!"ﺷﺮ" ﺭﺍ ﺑﺪﻟﻞ ﺧﺼﺎﺺ ﺭﻓﺘﺎﺭ ﻪ ﺩﺍﺭﺩ "ﺳﻄﺎﻥ ﺟﻨﻞ" ﻣﻮﻨﺪ، ﺯﺮﺍ :ﺷﺮ ﺗﺎ ﺮﺳﻨﻪ ﻧﺒﺎﺷﺪ ﺷﺎﺭ ﻧﻤﻨﺪ‏(ﺩﺭﻧﺪﻩ ﺧﻮ ﻧﺴﺖ)ﺩﺭ ﻭﻗﺖ ﺮﺳﻨ ﺷﺎﺭ ﺑﻪ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ ﻧﺎﺯﺵ ﺭﺍ ﺍﻧﺘﺨﺎﺏ ﻣﻨﺪ ﻭ ﻧﻪ
باشگاه کوهنوردی کاراکال بادرود پس از بیش از یک دهه تلاش مستمر کوهنوردان منطقه بادرود در زمینه کوهنوردی آماتور و نیمه حرفه ای در سطح کشور با هدف ارتقای ورزش کوهنوردی به صورت استاندارد و حرفه ای |آغاز بکار نمود و با شماره ثبتی 203/14/15020 در مورخ 1397/04/20 در وزارت ورزش و جوانان ج ا ایران ثبت گردیدنام و نماد باشگاه از حیوان شکاری و درنده این منطقه که از نظر سرعت و هوش زبانزد است برداشته شده است .
مدتی بود که خواب پرواز میدیدم در منطقه ی خونه ی قبلیمون قدم می زدم که دعوا وآشوبی به پا بود خیابان سرازیری بود و میخواستند به من آسیب برسونند که من تقلا میکردم که پرواز کنم یعنی تا حدی میپریدم که به من آسیبی نزنند و شبهایی بود که در شهری که پدرومادرم اهل اونجا هستند من از خونه ی فامیلمون که تا خیابون اصلی فاصله داشت ویک سگ درنده هم اونجا بود ویک جنگل وسیع در پشتش،من سبکبال ولی با ترس پرواز میکردم وشبهایی خواب میدیدم که از بالکن خونه ی مادربزر
دردناک ترین دردِ علی (ع) جهل مقدس مردمانی است که فرق ایمان را با نام خداوند و به قصد قربت می شکافند. من معتقدم همه وجوه دیانت در مکتب آزادی بخش خداوند محصول شیرین عقلانیت است. هیچ چیزی برای بشر ترسناک تر از انکار عقـل و اندیشــه در مقابل تعصّب مقدس نیست. هیچ موجـودی مخوف تر و درّنده تر از او نیست که ردای پر تکلّف و بی مغزی از ظواهر شریعت را می پوشد و آن را همه ی حقیقتِ دین و غایت اراده حق می انگارد. در غربت و اندوه علی همین بس که او دُرّ علم و اندیش
وقتی که ماه کامل شد / نرگس آبیار

تا وقتی این فیلم را ندیده بودم نمی دونستم برادر عبدالمالک ریگی درگیر چنان ماجرایی داشته .
احساسات بدون تعقل خطرناکه . هم برای خود شخص و هم برای دیگران .
یک جا بت میسازی و جای دیگه همون بت را میشکنی .
نه بواسطه تفکر بلکه یک دفعه یک بت جدید وسط زندگیت هبوط میکنه که دو پادشاه در یک سرزمین نگنجند و دستور از بالایی جدید صادر میشه که 
پ(فتحه) بشکن اون بت(ضمه)

+فیلم خوبیه . ببینید ...
من فقط به یک نکته ی اون اشاره کردم .
کل
در حالی که نه بدن ورزیده گوریل ، نه قدرت بازو خرس ، نه سرعت پلنگ ، نه خیز آهو ، نه درندگی گرگ ، نه حیله گری روباه و نه خصلت کفتار را دارد ولی او را سلطان جنگل مینامند !!! 
شیر به دلیل خصائص رفتاریش سلطان جنگل است، چون تا گرسنه نباشد شکار نمیکند ( درنده خو نیست ) ، 
در وقت گرسنگی شکار را به اندازه نیازش انتخاب میکند ( طماع نیست ) ،
در بین حیوانات قوی ترین را انتخاب میکند ( ضعیف کش نیست ) ،
از میان حیوانات ماده های باردار را شکار نمیکند، ( رحم و شفقت دارد
انسان «معتقد» و نه «اندیشمند»، مدام فراموش می کند که همواره در معرض درنده ترین دشمن خود یعنی «شک»، قرار دارد.
زیرا در جایی که «اعتقاد» حاکم است، شک همیشه در کمین است.
برعکس، برای انسانی که می اندیشد، شک حضوری خوشایند است؛ زیرا برای وی گامی با ارزش به سوی شناختی بهتراست.
تنهایی از آن نیست که آدم کسانی را در اطراف نداشته باشد از این است که آدم نتواند چیزهایی را منتقل کند که مهم می‌پندارد.
از این است که آدم صاحب عقایدی باشد که برای دیگران پذیرفت
معماها چرخ دنده های ذهن کودک را به حرکت درمی آورند. خواص مفید معما ها این است که باعث تیز شدن ذهن کودکان می‌گردند. معماها به کودک می‌ آموزند که می‌توانند متفاوت‌تر هم فکر کنند و استدلالهای منطقی داشته باشند.
حالا به معمای زیر پاسخ دهید:
یک مرد که محکوم به مرگ است ، برای مردن سه انتخاب دارد. سه تا اتاق هست که می‌تواند هر کدام را خواست انتخاب کند. اتاق اول پر از شعله های گداخته است. اتاق دوم پر از مردان مسلح است. در اتاق سوم هم، یک شیر درنده است
رمان کریشنا(جلد دوم فرزندان آتش)
نویسنده:mahya1993
ژانر:ترسناک
خلاصه: اضطرابش را با نفس عمیقی فرونشاند و به چشمهایی که به او زل زده بودند خیره ماند . چشمانی سرخ که تا چند لحظه پیش آبی اقیانوسی بود … درک مسائلی که پیش آمده بود اکنون آسانتر می نمود … گویا به آسانی دریافته بود رازی که این همه سال از او مخفی مانده بود چیست ؟ حالا می فهمید که چرا عمویش اصرار داشت بیش از یک سال در هیچ شهری توقف نکنند … حالا می فهمید چرا یک عمر خواندن کتاب های خیالی را برا
فردیت باختگی ( deindividuation) و رفتار جمعلوبون در کتاب خود به نام جماعت می نویسد: جماعت همیشه از نظر عقلی در سطحی پایین تر از یک آدم منفرد قرار دارد ... فرد در داخل جماعت ، آدمی است متلون، زود باور، و کم تحمل که خشونت و درنده خویی موجودات ابتدایی را داراست... و اعمالش زیر نفوذ نخاع شوکی است. لوبون معتقد بود که رفتارهای پرخاشگرانه و غیر اخلاقی دسته اوباش از راه واگیری در یک جماعت رسوخ می کند و حس اخلاقی و خویشتنداری را درهم می شکند. این خود سبب می شود که
هنر زنده ماندن در طبیعت
چگونه بدون هیچ امکاناتی از خطرات طبیعت وحشی جان سالم بدر بریم ؟ این کتابچه مشتمل بر 289 صفحه که نتیجه گردآوری از مقالات و کتب مختلف می باشد. چگونه با حیوانات درنده و موذی مقابله کنیم . چگونه صابون بسازیم ؟ چگونه چادر درست کنیم ؟ چگونه توالت صحرایی بسازیم؟ چگونه در برف و کولاک و گرما ...
کتاب به خاطر عشق پسرممترجم: شراره معصومی
رمان عشق به خاطر پسرم در واقع  داستانی واقعی زندگی
زنی افغان  است که  ابتدا داستان رنجهای مادربزرگش
و پدرش را روایت می کند،
مادربزرگی که قربانی زیباییش می شود
 و پدرش که زیر نفوذ برادری بدخواه بزرگ می شود
و پس از آن جریانات و تحولات اجتماعی و سیاسی
افغانستان  که زندگی او و خانواده اش را در هم می پیچد
و نهایتا او که خود را به آمریکا رسانده،
حتی در این کشور جدید ازدواجش با تعصبات قومی
به او تحمیل می شود
مقدمه کتاب سوم : 
” پشت آن کوهای بلند ، بعد از چمنزارها ، ایستاده اند … آرام و نورانی … درخشان و با شکوه … اسبهای سفید .. … روشنایی و کوه …پشت قله .. پشت برفها ، پشت آینه …. و پس باران … خواهد آمد به رنگ رویایی سپید و نورانی .. خواهد آمد ..پس از باران …پس از باران تند … پس از رعد و برق و طوفان … یک نفر از پس آینه می آید … یک نفر .. پس از باران “
صدای رعد و برق او را وحشت زده از حال خود خارج کرد . این زمستان گویی تمامی نداشت و انگار می خواست برای ابد ، ب
دارند مستند حیات وحش می‌بینند. یک پلنگ در حال خوردن یک بز کوهیست. نفرین می‌کنند که "ای تو زهر بخوری به جای بز!"
می‌گویم "خب اون بیچاره چیکار کنه؟ غذاش همینه."
می‌گویند "خب اون بیچاره‌ی طفلک گناه داره!"
می‌گویم "خب شما هم دارین یه بیچاره‌ی طفلک رو می‌خورین که! عجبا! تو همین لحظه که گوشت گوسفند تو دهنتونه، پلنگو نفرین می‌کنین؟"
راضی نمی‌شوند که، همیشه و بلااستثنا، با دیدن صحنه‌ی شکار، به درنده‌های وحشی دشنام می‌دهند.
چند روز قبل، در بیمارس
«چه چیزی جذاب تر از یک زندگی چریکی؟
سلاح به دست می‌گیری و برای توده ی مردمت که حقوق‌شان پایمال شده می‌جنگی.جانت کف دستت است و ثانیه ای ترس از دست دادن آن را به دلت راه نمی‌دهی.تو انتخاب شده ی ملت خودت هستی و پیشگام آنها در یک جنگ آزادیخواهانه.تو ارزش و هدفی را داری که حاضری هر لحظه تمام زندگی ات را فدایش کنی.تو از هیچ چیز و هیچکس نمی‌ترسی.ابدا حق سست بودن و اشتباه کردن را نداری چون یک عمل خارج از برنامه همه ی هم رزمانت را تا مرز نابودی می‌کشا
ما قوی‌تر از آنی هستیم که فکرش را می‌کنیم.

این را چه کسی می‌گوید؟

آرنولد. همان آرنولدی که بدنسازی می‌کرد و بعدها سناتور شد و فیلم هم بازی کرد
و او را با ترمیناتورهایش می‌شناسیم.

هم‌اویی که اسطوره بدنسازی دنیا و به نوعی خاص‌ترین و پرافتخارترین ورزشکار
این حوزه شناخته می‌شود.

او به تمرین‌های تهاجمی مشهور بود. مثل یک گرگ درنده‌ به سمت وزنه‌ها حمله می‌برد،
کاملاً وحشیانه و درنده‌خو؛ طوری که حتی دیگر هم‌باشگاهی‌های او به او خیره می‌ش
بسم‌الله الرحمن الرحیم
در جهان تشیع.حادثه ای عظیم تر.جنایتی هولناک تر،رویدادی تلخ تر و مهمتر از عاشورا وجود ندارد...
این عاشورا بااین همه جنایت.بااین همه درنده خویی اهل سقیفه و مظلومیت وایثارومردانگی وانسانیت مولایمان سیدالشهدا حضرت امام حسین علیه الاف السلام .که به جرأت می‌توانم بگویم که ازمیلیاردجنایات آنجام شده یکی هم بگوش ما نرسیده است برای چه اتفاق افتاد؟؟؟
زیارت اربعین که خواندن آن از نشانه های مومن ذکرشده است را ملاحظه بفرمایید..
خشم در موجودات زنده(حیوان و انسان)بعنوان بخشی از مکانیزم دفاعی و بازدارندگی است.یک نکته لازم است در اول کلام ذکر شود و اینکه رفتارهای برخی حیوانات مثل شیر،ببر،گرگ،عقاب،کفتار و همه آنچه ما بعنوان حیوانات درنده میشناسیم هیچ ربطی به خشم و خشونت ندارد.این رفتار لازمه بقای حیات آن موجودات است و اساسا حیوانات جز در مورد بقا و یا احساس خطر و تجاوز به حریم دست به رفتار باصطلاح ما خشونت آمیز نمیزنند.وضعیت انسان این میان کمی متفاوت است.انسان علاوه ب
به گزارش موعود به نقل ازافکار نیوز؛ یکی از علما می فرمودند: شخصی خدمت یکی از علمای بزرگ آمد و گفت : « آقا اسم اعظم خدا چیست ؟ » عالم بزرگوار او را در نزد خود نگه داشت تا اینکه در یک شب بسیار سرد آن مرد را صدا زد و فرمود : همین الآن به فلان نقطه از بیابان کنار شهر برو ، در آنجا چاهی وجود دارد یک مقدار از آن چاه آب بیاور . 
این بنده خدا به راه افتاد و خود را به آن چاه رسانید و مقداری آب برداشت و برگشت . در مسیر بازگشت ناگهان شیر درنده ای مقابلش ظاهر شد ا
خادم امام حسین علیه السلام...
▪️مرحوم آقاى همایونى در اوّل محرّم دوازده شب روضه داشتند و روضه شان بسیار با اخلاص و نورانى بود.
▪️مرحوم حضرت آیةالله انصارى رضوان الله علیه تا وقتى در قید حیات بودند در این روضه شرکت میکردند.
▪️ایشان مى گفتند: یک سال نزدیک ایام روضه رفتم روضه خوان را دعوت کنم. منزلشان در کوچه اى بود که در میان آن پیچى قرار داشت. وارد کوچه شدم و از پیچ که عبور کردم دیدم سگ درنده بزرگى نشسته است.
▪️آن سگ معروف بود و آن قدر قوى بود
دشمنان وحشی و درنده خو و ظالم ملت ایران و دشمنان دنیای اسلام سرانجام در مقابل دنیای اسلام زانو میزنند.

امام خامنه ای حفظه الله

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.
توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشد
با این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.
‍ خطبه 16 فروردین شهرستان زرند 
حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه های نماز جمعه بیان داشت:
➖سنت وسیره پیامبر باید در جامعه نهادین شود
➖همت وهمکاری مردم در کمک به سیل زدگان  خروشان و مثال زدنی بود
➖سران استکبار جهانی وحشی, درنده, وخون آشام هستند
➖برای حفاظت از مرز اعتقادی وطبیب دلهای مردم  به طلاب وروحانیون عالم ودلسوز نیازمند هستیم 
امام جمعه زرند با نگاهی به سیره ناب پیامبر اسلام خاطر نشان کرد:فرمایشات و اعمال ,رفتار رسول خدا برای همه کسانی
 شبها می روند و درین رهگذر ،عمر آدمیست که رو به پایان می رود.
روزها   ماهها   سالها می آیند و عمر ما می رود.
و این دو روز که هرچه در صفحات مجازی و کاغذی دیدم سخن از قتل و جنایت و .. بود
۱.
اسم آقای نجفی را حدودا ۶ سال پیش شنیدم که وزیر آموزش پرورش معرفی شد
یادم هست که چند تا از مدیران مدرسه ها سخت از او تعریف میکردند و ایام وزارت او در دولتهای قبل در خاطرشان ماندگار شده بود
تا بعد که رییس میراث فرهنگی شد و آن حرف معروف در تلویزیون را زد که خیلیها ا
برج
خاموشان در 15 کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد در منطقه ای به نام صفائیه قرار دارد.
پیشینیان جهان را متشکل از چهار عنصر آب ، خاک ، آتش و هوا می دانستند.آنها معتقدبودند
که وقتی انسانی می میرد بدون اینکه به عناصر طبیعی آسیب بزند دوباره باید به طبیعت
برگردانده شود. برج خاموشان هم براساس همین عقیده پیشینیان به وجود آمد. برج
خاموشان برجی است که بر روی کوهی رسوبی به نام کوه دخمه قرار دارد و محل عبادت
زرتشتیان بوده است. برج خاموشان محلی بود که زرتشتیان
برج
پیشینیان جهان را متشکل از چهار عنصر آب ، خاک ، آتش و هوا می دانستند.آنها
معتقدبودند که وقتی انسانی می میرد بدون اینکه به عناصر طبیعی آسیب بزند دوباره
باید به طبیعت برگردانده شود. برج خاموشان هم براساس همین عقیده پیشینیان به وجود
آمد. برج خاموشان برجی است که بر روی کوهی رسوبی به نام کوه دخمه قرار دارد و محل
عبادت زرتشتیان بوده است. برج خاموشان محلی بود که زرتشتیان
*بسم الله الرحمن الرحیم *

این بئس المصیر را هم ملاحظه فرمودید به اینکه به این معنا خواهد بود اینها بد شدنی دارند، یعنی شدنشان بد است. چون با مصیر با صاد یعنی صیرورت یعنی شدن. یعنی اینها بد می‌شوند، یعنی اینها به صورت آتش درمی‌آیند، اینها به صورت هیزم درمی‌آیند. وَ أَمّا القاسطون فَکَانُوا لجهنّم حطباً . اینها مصیرشان بد است نه مصیر یعنی با سین یعنی راهشان بد است. آن مسیر که به معنی راه است. آن با سین است. اینها بد می‌شوند، چیز بد می‌شوند خل
برج
پیشینیان جهان را متشکل از چهار عنصر آب ، خاک ، آتش و هوا می دانستند.آنها
معتقدبودند که وقتی انسانی می میرد بدون اینکه به عناصر طبیعی آسیب بزند دوباره
باید به طبیعت برگردانده شود. برج خاموشان هم براساس همین عقیده پیشینیان به وجود
آمد. برج خاموشان برجی است که بر روی کوهی رسوبی به نام کوه دخمه قرار دارد و محل
عبادت زرتشتیان بوده است. برج خاموشان محلی بود که زرتشتیان
«٢٣٩»فَإِنْ‌ خِفْتُمْ‌ فَرِجالاً أَوْ رُکْباناً فَإِذا أَمِنْتُمْ‌ فَاذْکُرُوا اللّهَ‌ کَما عَلَّمَکُمْ‌ ما لَمْ‌ تَکُونُوا تَعْلَمُونَ‌ پس اگر(از دشمن یا خطرى)بیم داشتید،پیاده یا سواره(به هر شکل که مى‌توانید نماز گزارید)و آنگاه که ایمن شدید خدا را یاد کنید،همان گونه که آنچه را نمى‌توانستید بدانید به شما آموخت. نکته‌ها: در قرآن گاهى به جاى کلمه‌ى«صلاة»،کلمه«ذکر»گفته شده است،چنانکه درباره نماز جمعه مى‌فرماید: «فَاسْعَوْا إِ
بعد از خستگی، خستگی در حدی که  استخوان‌هایت را محکم بگیری و راه بروی و با هر حواس‌پرتی انگار  آجری از بین دیوار تنت بیرون می‌آید و پخش زمین  می‌شوی.  خوبیش به این است که یک ساختمان در همسایگیت باشد. در واقع یک همسایه‌ی خوب.
این بی‌مزه بازی‌ها چیست دیگر؟ خسته بودم. حال ناهار و شام‌خوردن هم نداشتم. ساعت ده توی رخت و رخت خواب بودم که مامان ظرف میوه‌ی‌پوست‌کنده‌شده برایم آورد و مجبور شدم دوباره به دندان‌هایم سلامی عرض کنم.
مانیا می‌
و اما بالاخره معرفی چهار سرهنگ :
گندم میگه متنش رو ساده تر بنویس، دیگه سعیمو کردم. 
اولین سرهنگ  «عقل» :
همون وزیر پادشاهه که روح باشه و وظیفه ش تشخیص خوب از بد و امر به معروف و نهی از منکره و ماموریتش اینه که اسباب سفر آخرت رو مهیا کنه البته به نحوی که مد نظرخدا باشه.
دومین سرهنگ  «شهوت» :
 فایدش بقای نسله اما خرابکار و فضول و دروغزن وطمعکاره. همیشه مخالف عقله و طالب اینه که راه  روح رو بزنه و محکوم حکم خودش کنه و مثل چهارپایا هر چه او امر کنه از
رمان جنجالی گناهکار دلنوشته های یک پسر و دختر یه نام های آرشام و دلارام با ویژگی های خیلی خاص را بیان می کند
که طی یک داستان طولانی ماجرا های هیجان انگیزی را تجربه می کنند.
این قصه از کجا شروع شد؟!..شاید از اونجایی که آرشام فهمید توی این دنیای بزرگ بین این ادمای دوراندیش و ظاهربین یا باید درّنده باشی یا بذاری اونا تو رو بدرن..
آرشام توی زندگیش یک هدف داره
هدفی که براش بی نهایت مهمه..خیلی ها رو برای رسیدن به این هدف از سر راهش بر می داره..
خلاصه ی ک
به نام خدای شنهای طبس

اکبر اعلمی در جمع اصلاح طلبان:
امام حسین (ع) هم فردا بیاید اینجا کابینه تشکیل بدهد،براساس معیارهایی که
خودم دارم و به تشخیص خودم، چون قسم خورده‌ام که از حقوق ملت و از منابع
ملی دفاع کنم، مقلدوار عمل نمی‌کنم.
https://www.farsnews.com/news/8609090172
نجفقلی حبیبی، رئیس سابق شورای هماهنگی اصلاحات و عضو
حزب منحله مشارکت، که در برنامه "دیروز، امروز، فردا" حضور داشت، با زبانی
گزنده و درنده گفت: «شما سالانه برای بعضی چیزها چقدر خرج می کنید؟
به نام خدای شنهای طبس

اکبر اعلمی در جمع اصلاح طلبان:
امام حسین (ع) هم فردا بیاید اینجا کابینه تشکیل بدهد،براساس معیارهایی که
خودم دارم و به تشخیص خودم، چون قسم خورده‌ام که از حقوق ملت و از منابع
ملی دفاع کنم، مقلدوار عمل نمی‌کنم.
https://www.farsnews.com/news/8609090172
نجفقلی حبیبی، رئیس سابق شورای هماهنگی اصلاحات و عضو
حزب منحله مشارکت، که در برنامه "دیروز، امروز، فردا" حضور داشت، با زبانی
گزنده و درنده گفت: «شما سالانه برای بعضی چیزها چقدر خرج می کنید؟
اوس شعبون نترس!(گفت و شنود)
گفت: بعد از بسته شدن حرم حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها به علت پیشگیری از کرونا چند نفر با ادعای دوستی حضرت، به حرم حمله کرده و یکی از درها را شکسته‌اند!گفتم: بستن حرم برای حفظ سلامت زائران دلیل عاقلانه‌ای دارد ولی حمله به حرم و تخریب آن فقط می‌تواند نشانه دشمنی با حضرت باشد.گفت: حمله‌کنندگان از فرقه موسوم به شیعه انگلیسی بوده‌اند. همان فرقه منحرفی که دولت انگلیس ۱۶ کانال تلویزیون ماهواره‌ای در اختیارشان گذاشته
ممکن است به جایی برسید که احساس کنید حقیقتا هیچ هدفی در زندگی ندارید راه حل این مسئله چیست؟ اینکه از صبح تا شب بنشینید توی کنج خانه و مدیتیشن کنید؟ هرچند که این روش هم حتی به صورت افراطی برای یک یا چند دوره خوب است و می تواند پتانسیل های درونی تان را شکوفا کرده و در مواقعی که گرفتار اضطراب می شوید و کنترل تان را از دست می دهید به کمک تان بیایید اما راه حل اصلی این است که بروید بیرون و هر کاری که  ممکن است را "امتحان" کنید تا بالاخره یک هدف یا علاق
آدم ها به انتخاب خودشان ته کلاس نشسته اند. این را از خالی بودن صندلی های ردیف اول میتوان فهمید. آنها نه که خنگ یا سربه هوا بلکه درست به اندازه ای که عصر درنده خوی شان میطلبد رند و زرنگ اند. با این وجود ته کلاس را انتخاب کرده اند تا ضمن انجام اموراتشان به استاد هم احترام گذاشته باشند. تو گویی هیچ دقیقه تلف شده ای در زندگی نداشته اند که البته این نه تنها قابل باور نیست که به افسانه میماند. اما این دو ساعت چنان شکیبا و سلانه سلانه میگذرد که آدم فکر م
حضرت زهرا سلام الله علیها در گودی قتلگاه و حضرت زینب بر فراز تل زینبیه به نظاره ایستاده اند.
نکند هل من معین امام زمان در صحرای غیبت بی لبیک بماند؟
مبادا هلهله اهل کوفه صدای غربت حجة بن الحسن را به گوش ما نرساند؟
باید اذعان کنیم از خیرات و برکاتی که با ظهور خجسته آن حضرت در عالم هستی واقع میشود بی اطلاعیم 
امیر المومنین حضرت علی علیه السلام:
چون مردی از فرزندانم ظهور کند چنان گشایشی در کار مردم ایجاد میشود که حتی مردگان به دیداد یکدیگر میروند
شرح دروس معرفت نفس 
استاد صمدی آملی
 هر کس بهشت می خواهد، وزنی دارد و وزنِ او بهشت است. 
 هر کس جَنّاتٌ تَجری مِن تَحتِها الاَنهار بخواهد وزن دارد و وزنش معلوم است و وزنِ او همان جَنّات تَجری مِن تَحتِها الاَنهار است! 
 اما هر کسی دل به خدا وابسته است، چون خدا بی مقدار و غیرمتناهی است، چون حقِ صمدی است، این دلبسته شده و این دلداده هم جاهلِ بی مقدار می
شرح دروس معرفت نفس 
استاد صمدی آملی
 هر کس بهشت می خواهد، وزنی دارد و وزنِ او بهشت است. 
 هر کس جَنّاتٌ تَجری مِن تَحتِها الاَنهار بخواهد وزن دارد و وزنش معلوم است و وزنِ او همان جَنّات تَجری مِن تَحتِها الاَنهار است! 
 اما هر کسی دل به خدا وابسته است، چون خدا بی مقدار و غیرمتناهی است، چون حقِ صمدی است، این دلبسته شده و این دلداده هم جاهلِ بی مقدار می شود، چون مقدارش به حساب در نمی
یه حدیثی خوندم از پیامبر خاتم (ص) که فرمودند :» مگر اسلام چیزی غیر از  محبت کردن است؟ «چند تا سوال قبل از نتیجه گیری از خودمون بپرسیم؟~چی میشه که افرادی  مثل هیتلر یا سرهنگ قذافی یا صدام حسین  بوجود میان ؟~چی میشه که یکی تمام عمر به خلق خدمت میکنه و یکی هر روز شرور تر و ظالم تر و سنگ دل  تر میشه؟~چی میشه که یه بچه طفل معصوم و پاک تبدیل میشه به آدمی که بویی از رحم و مروت و جوانمردی نبرده؟~چی میشه که ظلم لذت بخش میشه؟ ~چی میشه که پیرمرد یا پیرزنی که د
فتوا به طهارت خوک و سگ پس‌مانده آب و غذای آن‌ها توسط مالک بن انس
ابن قدامه مقدسی از علمای بزرگ اهل سنت عمری می‌نویسد:
وَقَالَ مَالِكٌ، وَالْأَوْزَاعِیُّ، وَدَاوُد: سُؤْرُهُمَا طَاهِرٌ، یُتَوَضَّأُ بِهِ وَیُشْرَبُ، وَإِنْ وَلَغَافِی طَعَامٍ لَمْ یَحْرُمْ أَكْلُهُ.
مالک بن انس (رئیس فرقه مالکی)، اوزاعی (از محدثین و فقهای بزرگ اهل سنت عمری) و داود (رییس فرقه ظاهری) فتوا به طهارت سگ و خوک داده‌اند و آب پس‌مانده آن‌ها را پاک می‌دانند که می
یه چیزی که برای من اینجا گاهی خسته کننده میشه،

نیاز شدید روحی روانی مردها، به خصوص مردهای سفیده.

باز پسرای مهاجر و مخصوصا پسرهای چینی و هندی همیشه دور و برشون دختر از کشورشون دارن. ژاپنیا هم همینطور.

ولی مردهای سفید خیلی تنهان. تا بیست و سه چهار دوست و اشنا دور و برشون هست ولی بعدش افسرده و تنها میشن.

بعد سن پنجاه شصت سالگی که همه شون گرگ درنده میشن.

همه شون کلی ارزوهای براورده نشده دارن.

شاید بگین وا اینها که از بچگی با دختران چرا این
 آخرالزمان در احادیث پیامبر اکرم(ص)
تعدادی از احادیث گوهر بار از پیامبر اکرم حضرت محمد رسول الله(ص) به نقل از منابع روایی شیعه و سنی آمده است که به روزگار غریبی اسلام در آخرالزمان و ظهور امام عصر( عج) مربوط می باشد. 
 احادیث آخر الزمان
حضرت محمد  مصطفی ( که درود خدا بر او باد) در روایتی فرمود:روزگاری خواهد آمد که دین خدا تکه تکه خواهد شد. سنت من در نزد آنان بدعت و بدعت در نزد آنان سنت باشد ، شخصیت های بزرگ در نزد آنها حیله گر خوانده می شوند و اشخاص
قال علی(ع): أَنَّ رَأْسَ الْعَقْلِ بَعْدَ الْإِیمَانِ بِاللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ مُدَارَاةُ النَّاسِ وَ لَا خَیرَ فِیمَنْ لَا یعَاشِرُ بِالْمَعْرُوفِ مَنْ لَا بُدَّ مِنْ مُعَاشَرَتِهِ حَتَّی یجْعَلَ اللَّهُ إِلَی الْخَلَاصِ مِنْهُ سَبِیلًا فَإِنِّی وَجَدْتُ جَمِیعَ مَا یتَعَایشُ بِهِ النَّاسُ وَ بِهِ یتَعَاشَرُونَ مِلْ ءَ مِکیالٍ ثُلُثَاهُ اسْتِحْسَانٌ وَ ثُلُثُهُ تَغَافُلٌ وَ مَا خَلَقَ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ شَیئاً أَحْسَنَ مِن

چند شب پیش بود در شبکه مستند ،فیلم مستندی در رابطه با گروهی شیر  به نام ماپوگو در آفریقا دیدم که در آن به  درنده خویی این حیوان که با حمله دسته جمعی به یک بیشه پر از شیر بیش از صد شیر از نر و توله را کشتند و قلمرو خود را گسترش دادند،می پرداخت .
صحنه هایی درد آور از دنیای توحش ،جایی که یکی از این شیرها بدن نصفه یک توله شیر را به دهان گرفته بود تا بعد بقیه آن را بخورد!
این توحش بیش از هر چیز مرا به یاد خوی حیوانیت ما انسانها انداخت ،زمان حمله به شهر
کرامت و معجزه امام هادی علیه السلام در هنگام رفتن به قفس درندگان (به روایت اهل سنت عمری)
ابن حجر مکی از علمای بزرگ اهل سنت عمری و دشمنان مکتب اهل بیت علیهم السلام در کتابی که بر ضد شیعه نوشته است روایت کرده است:
نقل بعض الحفاظ أن امرأة زعمت أنها شریفة بحضرة المتوكل فسأل عمن یخبره بذلك فدل على علی رضا فأرسل إلیه فجاء فأجلسه معه على سریره و سأله فقال إن اللّه حرم لحم أولاد الحسین على السباع فتلقى‏ للسباع فعرض علیها ذلك فاعترفت المرأة بكذبها ثم
نظر به این که بشر بی سر و پا – این جانور دو پای عجیب الخلقه وحشی، خودخواه، زورگو، درنده خو، دد منش، بی رحم، سفاک، خونخوار، قسی القلب، بهره کش ، ستمگر، غدار، قهار، زبان باز، دو رو، مکار ، جانی، روانی- و هم چنین این موجود بسیار حقیر پست فطرت جاهل و کاهل، نادان و ناتوان، کوردل و کر باطن، تنگ نظر و خام اندیش، خرافاتی و خیالاتی، گمراه و سر به هوا، مفلوک و منفور، که خیال می کند عقل کل است

و اشرف مخلوقات، ولی در بی عقلی و پست فطرتی زبانزد خاص و عام و
نام مستند: Night on Earth S01 – فصل اول مستند شب روی زمین
سال انتشار: ۲۰۲۰
مدت زمان: به طور میانگین هر قسمت ۵۲دقیقه

IMDB | Netflix
مستند Night on Earth شاهکار دیگری از نتفلیکس است که این بار قرار است ما را از طریق فناوری جدیدی، به سمت سیاهی شب ببرد. در این سیاهی ما چشم بینایی داریم و می توانیم موجودات و رفتارهایشان را نظاره کنیم. از شیرهایی که منتظر شکار هستند گرفته تا خفاش هایی که دست به کار می شوند و ماجراجویی شان در شب را شروع می کنند. شب ها موجودات زندگی پنهانی
فرقه رجوی که عادت به ناهنجار نمودن هر نوع ایدئولوژی، فرهنگ و هرآنچه موجب بقاء تعادل و انسانیت است، دارد. پس از حذف مسعود رجوی توسط مریم و همدستانش، حتی به تفکرات فمنیسم هم هجوم بردند و آن را نیز به ناهنجاری، باورنکردنی تبدیل کردند.اصولاً فمنیست ها بدنبال توازن و تعادل قوانین و حقوق اجتماعی برای زن ها و مردها هستند. اما مریم رجوی با خویی درنده نسبت به جنسیت مذکر، چنان مردها در فرقه رجوی را سرکوب کرده و اصطلاحاً نطقشان را کشیده که حتی هیچ یک ا

امروز صبح که راه افتادم به سمت محل کار صدای پارس سگ ها مرا ترساند. احساس می کردم در میان راه طعمه ی آنها خواهم شد. چون این روزها عکس ها و فیلم های مستندی از حیات وحش دیده بودم که شامل زندگی خرس های قطبی و گرگ های مناطق سردسیر بود. به پاره پاره شدن گوشت تنم فکر نکرده بودم . فقط یک صدا بود . صدای استخوان هایم را زیر دندان آن درنده ها شنیده و حس کرده بودم. و یا در حالت بسیار دلرحمانه تری لیسیده شدن استخوان های بدنم بود. اما خوب می دانستم که سگ های اط
دلی که
پسندهایش را عقلای عالم تأیید کنند  دل
عاقل پسند می نمامم یا به عبارت دیگه می نامگذارم.
دختره یا
پسره رو توی خیابون میبینه یه دل نه صد دل ، دل میده!
نمی خوام
حرفای تکراری بزنم که زیبایی سیرت از صورت با دوامتره که هست بلکه میگم این یه چیز
طبیعی هست که یه دختر یا پسر جوون زیباست و تو دل آدم میره ، نیاز به 666 قلم
آرایش هم نداره، طبیعت جوون رو زیبا کرده همین ، اگه به این موضوع طبیعی واکنش غیر
طبیعی نشون میدی مبانی فکری غیر معتدلی داری ، لازمه فن
منظور از «سراج منیر» بودن پیامبر(ص)
منظور از اینکه «پیامبر گرامى اسلام(صلى الله علیه وآله) سراج منیر است» چیست؟
«سراج منیر» بودن پیامبر(ص) با توجه به این که «سراج» به معنى «چراغ» و «منیر» به معنى «نور افشان» است اشاره به معجزات و دلائل حقانیت و نشانه هاى صدق دعوت پیامبر(ص) است. تعبیر سراج منیر در مورد پیامبر(صلى الله علیه وآله) در آیه 46 سوره «احزاب» آمده است. خداوند مى فرماید: (ما تو را دعوت کننده به سوى اللّه به فرمان او قرار دادیم، و هم چراغ رو

26- آسانگیری بر مردم و دوری از کارهای پست
«لاتُداقُّوا النّاسَ وَزْنًا بِوَزْن، وَ عَظِّمُوا اَقْدارَکُمْ بِالتَّغافُلِ عَنِ الدَّنِیِّ مِنَ الاُْمُورِ.»
نسبت به مردم، زیاد خرده گیری نکنید، و قدر خود را با کناره گیری از کارهای پست بالا برید.

27- نگهبانان انسان
«کَفی بِالْمَرْءِ حِرْزًا، إِنَّهُ لَیْسَ اَحَدٌ مِنَ النّاسِ إِلاّ
وَ مَعَهُ حَفَظَهٌ مِنَ اللّهِ یَحْفَظُونَهُ اَنْ لا یَتَرَدّی فی بِئْر
وَ لا یَقَعَ عَلَیْهِ حائِطٌ وَ ل
فرار عمر از جنگ احد و عتاب و هجوم شدید امیر المومنین علیه السلام بر فراریان از جنگ
علی بن ابراهیم قمی قدس الله روحه الشریف عالم و مفسر بزرگ شیعه می‌نویسد:
وروی عن ابی واثلة شقیق بن سلمة قال كنت اماشى عمر بن الخطّاب اذ سمعت منه همهمة، فقلت له مه، ماذا یا عمر؟ قال ویحك أما ترى الهزیر القضم ابن القضم، والضارب بالبهم، الشدید علی من طغى وبغى، بالسیفین والرایة، فالتفت فاذا هو علی بن ابی طالب، فقلت له یاهذا هو علی بن ابی طالب، فقال ادن منی احدثك عن
یک موجود زنده همیشه باید از خودش محافظت کند. ما به عنوان موجوداتی که حرف می‌زنیم در معرض آسیب‌های بیشتری قرار داریم. وقتی شما از پوشیدن لباس مورد علاقه‌تان صرف نظر می‌کنید تا چرند و پرندهای فامیل را نشنوید در واقع دارید از خود و روانتان محافظت می‌کنید. البته گاهی همه‌ی دنیا و حرف‌هایشان به چپ شماست و لباس مورد نظر را می‌پوشید و گور پدر هر کس که خوشش نیاید. شاید جالب باشد که بدانید انسان‌ها هم کمین و یکدیگر را شکار می‌کنند و سپس می‌خور
پیرینو و گرگ (قسمت آخر)
Ma il nonno lo prese per mano chiuse il cancello e condusse Pierino verso casa. Pierino si era appena allontanato che un grande lupo grigio sbucò dalla foresta. In un baleno il gatto si arrampicò sull‘albero. L’anatra starnazzò terrorizzata e stupidamente balzò sulla riva.Prese a correre con tutte le sue forze, ma un’anatra non può essere più veloce di un lupo.Il lupo si avvicinava sempre di più finché la raggiunse, ecco. L’afferrò e ne fece un sol boccone. Poveraccio! اما پدر بزرگ دستشو گرفت، در رو بست و پیرینو رو به سمت خونه برد. پیرینو کمی دور شده بود که یه گرگ خاکستری بزرگ از جنگل بیرون اومد. در یه چشم به هم زدن
گرگینگی به توانایی انسان در تبدیل شدن به گرگ که در باورهای خرافی عوام یا افسانه‌های اروپایی میسر پنداشته می‌شود راگویند.
یک گرگینه، گاهی اوقات یک انسان اسطوره ای یا فولکلوریک است که توانایی تغییر شکل به یک گرگ یا، به ویژه در فیلم مدرن، موجودی گرگ و میش  یا به طور هدفمند یا پس از قرار گرفتن تحت نفرین یا آسیب (اغلب گاز یا خراش عمیق از گرگ دیگری یا خوردن آب از جای پنچه گرگ یا گرگینه) را دارد.
گرگینه یا گرگ دیس یا گرگ آدم موجودی افسانه‌ای و از خر
دراین روزگارمردم چنان به دارو عادت کرده اند که حتی برای رفع کسالت جزئی خود به پزشک مراجعه میکنند پزشک هم طبق معمول برای آنان قرص وامپول تجویز میکند, حال اگر پزشکی بر خلاف معمول به انها تغذیه طبیعی دستور دهد تا از این راه شفا یابندچون بر خلاف عرف است به ان عمل نمی کنندواحیانا"پزشک را متهم به بیسوادی می نمایند این در حالی می باشد که امروزه بسیار زیادی از گرفتاریها و بیماریهای بشر از تغذیه غلط وعدم اطاعت ازقانون طبیعت است.
هرموجودی در طبیعت هما
جا داره بگم woooooow! چقد معرکه بود این کتاب ! باورم نمیشه انقد خوب بوده. 
این اولین کتابی بود از بزرگ علوی می خوندم و امیدوارم بتونم همه ی کتاباشو بخونم. خیلی پخته بود داستانش. هر کشوری هرجای دنیا بود فیلم اینو ساخته بود ( جز ما) ! و تعجب میکنم که چطور این کتاب به انگلیسی ترجمه نشده!! در حق بزرگ علوی خیلی اجحاف شده در این مورد. 
داستان در مورد یه تابلوی نقاشیه، به نام "چشمهایش" اثر نقاش بزرگ اون دوران، که پس از مرگش توجه همه بهش جلب میشه و راوی داستان ب
«به نام خدایی که در همین نزدیکیست»

و اما قربِ نوعِ دوم که قربِ بنده به خداست.انسان به صورتِ ابتدایی از خدا دور است و در دورترین فاصله ها قرار دارد. رابطه‌ی قرب رابطه‌ی طرفین است، اما در موردِ خدا و انسان مستثناست.لذا در موردِ انسان قرب به کار برده نمی‌شود بلکه تقرّب به کار می‌رود. تقرّب یعنی نزدیک نیستیم ولی باید کاری کنیم که قرب پیدا کنیم.

رفتن به سوی خدا هم ۴ مرحله دارد که در قرآن ذکر شده است:
۱. «وَافعَلوا الخَیرَ لَعَلَّکُم تُفلِحون»
دعای سباسب
« و موسی درون خود ترسی را احساس کرد. گفتیم مترس! همانا تو برتری و آنچه در دست داری را بیفکن تا آنچه ساخته اند را به سرعت بگیرد که آنچه ساخته اند مکر ساحر است و ساحر از هر طرفی که درآید پیروز نمی شود. پس ساحران در حال سجده بر زمین افتادند در حالیکه می گفتند: ایمان آوردیم به پروردگار هارون و موسی. پس همانجا مغلوب شدند و خوار و کوچک گردیدند. پس حق واقع شد و آنچه انجام می دادند باطل گردید. پس به موسی وحی کردیم که عصایت را بر دریا بزن پس شکافت
معنی شعر شیر و موش چهارم ابتدایی
شعر شیر و موش کلاس چهارم با معنی
فرمت PDF + لینک دانلود مستقیم قرار گرفت
نام درس : فارسی | موضوع : معنی کلمات – معنی شعر | نویسنده : –
منتشر شده در نمره برتر | پایه و رشته : چهارم ابتدایی

معنی شعر شیر و موش چهارم ابتدایی : در این مطلب نیز برای شما یکی دیگر از شعر های فارسی چهارم ابتدایی را آماده دانلود کرده ایم. در این قسمت معنی شعر شیر و موش کلاس چهارم دبستان را میتوانید مشاهده نمایید.
معنی شعر ” شیر و موش ” :
ب
در قرآن برخی از خوراکیها به عنوان غذای ممنوع و حرام معرفی شده است. البته خوراکی های حرام منحصر به مواردی که در قرآن ذکر شده نیست و موارد دیگری نیز وجود دارد که در کتب فقهی آمده است. اما بدون تردید، آنچه در قرآن کریم حرام دانسته شده، از اهمیت بیشتری برخوردار است. این موارد تحریم شده را میتوان در دو دسته طبقهبندی کرد: ۱. آن مواردی که در اصل حلال بوده و بعداً به خاطر عارضهای حرام اعلام شده است؛ ۲. مواردی که از اصل حرام اعلام شده است.از موارد نخست می
بسم الله الرحمن الرحیم

شبهه ناک است آقا شبهه ناک است.هزار و یک فاتحه و اخلاص روی آن بخوانی فایده ندارد.خود غذا شبهه ناک است.بسم الله بسم الله این را چجوری پاک می کند؟الحمد و قل هو الله این را چجوری پاک می کند؟ غذا شبهه ناک است.زنگ گرفته است.نور آفتاب چطور در او بتابد؟ قرآن چطور بر او خوانده شود که چه کاری بر او برسد؟یک غذای شبهه ناک چجوری می خواهد، چکار می خواهد بکند؟وضو بگیرد بیاورد بخورد؟ بله؟ پاک می شود؟ چه چیزی پاک می شود؟ 
مواظب خودتا
پاسخ به بعضی اشکلات کانال های فارسی غرب-!!

بسم الله الرحمن الرحیم- نظریات شخصی است- پاسخ به سئوالات کانالهای غربی- اولین ان میفرمایند که یک کلید   به گردن افراد میانداختند- که کلید بهشت است برای اولین بار این مطلب مسعود رجوی باب کرد که کلید چینی است وقیمت ان یکدلار است میابیست یک کلید تزیینی باشد این همه سر وصدا که بابیان طفل؟؟ انجام میدهند بسیاراندک بودن کمتراز سیزده سال نبودند درجنگ یک شیار داریم که وسایل حمل ونقل وادوات موتوری حرکت م
چقدر تماشای فیلم دلقک (Joker) جان‌کاه و سخت بود؛ چقدر این فیلم تلخ و خشم‌گین بود؛ و سینما چقدر می‌تواند شورانگیز و خیره‌کننده و تکان‌دهنده و حیرت‌آور باشد. وقتی تماشای فیلم به‌پایان رسید، سرم درد گرفته‌بود؛ کم‌تر فیلمی اثری چنین قدرت‌مند بر من برجای گذاشته‌است.
دلقک شاه‌کاری از بازی تماشایی واکین فینیکس، موسیقی متن شگفت‌انگیز، فیلم‌نامه‌ای استخوان‌دار (متن کامل)، و نگاهی ژرف به‌جهان کنونی بود؛ بازی فینیکس چنان باورپذیر بود، که و
قسمت اول را بخوان قسمت 69
ادامه نداد، سعی کردم خودم تکه ی جا گذاشته پازل روانشناسم را بیچینم.
-مرده باشه؟ حواسم هست، من بیدی نیستم که با این باد ها بلرزم، این مدت بلا هایی سرم اومده که دیگه شمشیر از رو بستم، بحث می کنم، قهر می کنم، اما وقتی به خودم میام و می بینم کسی نیست که بخواد نازم رو بکشه، به خودم میام‌ و میگم بلند شو، تو فقط خودت رو داری‌.
نگاهش در نگاهم تلاقی پیدا کرد، چشم های خیسم را نگرفتم، آهی کشیدم که مجرای سینه ام سبک شد.
-در حق اطرافی
اگر ندانید در زندگی به دنبال چه چیزی هستید دقیقا شبیه به گوسفندی خواهید شد که چوپان تان خانواده یا جامعه است و در بدترین حالت تقدیر و شانس. خانواده از شما خواهد خواست تا عقده هایی که آن ها نتوانسته اند به آن دست یابند را شما به آن برسید و جامعه برایتان جایگاه های پست و کم ارزشی را تحمیل خواهد کرد و با قدرت قانون شما را به بند خواهد کشید.

گوسفند بودن کافیست
این حرف به این معنی نیست که تبدیل به گرگی درنده شوید که کارش آسیب رساندن به دیگران است ن
دامنۀ ایران 
7186
به قلم دامنه. به نام خدا. می‌دانید که اخیراً فضای ایران مورد هجوم ملخ‌های آفریقایی قرار گرفت. این ملخ‌ها را باید کُشت؟ یا نه، راه دیگری باید جُست؟ من این پرسش را در «مدرسۀ فکرت» به عنوان بحث 127 سنجاق کردم که پاسخم من این است:

۱. در ادبیات دینی و در بیان شاعران بزرگ ایران، نیازُردنِ مور و جانداران، یک سفارش بازدارنده‌ی اکید است. و اذیت و آزار، جُرم است. و جُرم در لغت یعنی کَنده‌شدن انسان از فطرتِ خدادادِ خویش. جُرم را اگر مثا
صوت: URL
دروس آقای تبریزیان قسمت ۱۱:
علیت گناه برای بیماری:
دومین علت غیر مستقیم بیماری گناه است
اگر چیزی را شرع واجب کرده این استکه برای انسان خوب است و اگر شرع چیزی را حرام کرده است به این معنی استکه  برای انسان ضرر دارد و موجب بیماری انسان است.
روایت: سوال شد چرا خداوند خمر و مردار و خون و گوشت خوک را حرام کرده است؟ معصوم پاسخ میدهد: خداوند انسان ها را خلق کرده و میداند که چه چیزی برای بدن انسان خوب است، ان راکه برای او صلاح است حلال کرده است  و
صوت: URL
دروس آقای تبریزیان قسمت ۱۱:
علیت گناه برای بیماری:
دومین علت غیر مستقیم بیماری گناه است
اگر چیزی را شرع واجب کرده این استکه برای انسان خوب است و اگر شرع چیزی را حرام کرده است به این معنی استکه  برای انسان ضرر دارد و موجب بیماری انسان است.
روایت: سوال شد چرا خداوند خمر و مردار و خون و گوشت خوک را حرام کرده است؟ معصوم پاسخ میدهد: خداوند انسان ها را خلق کرده و میداند که چه چیزی برای بدن انسان خوب است، ان راکه برای او صلاح است حلال کرده است  و
اکنون آن‌قدر غمگینم که می‌توانم بنویسم آه! من عکس تو و آن دخترکان را با هم را دیده‌ام و دیده‌ام که چه طور قربان‌صدقه‌ی هم رفته‌اید و آه بله، من جای جای تنم زخمی می‌شد وقتی از صحبت کردن با دخترهای دیگر لذت می‌بردی. می‌توانم بنویسم که برایم شرح داده‌اند اتفاقا در رابطه با آن‌ها مشکلی با بدنت نداشتی؛ برخلاف رابطه‌ت با من که حتی به خاطر آن توییتم که گفته بودم «چرا همه‌ی پیج‌ها عکس برهنه از زن می‌ذارن فقط؟» توی لاک خودت رفته بودی و بابتش
فکر می‌کنم به اینکه اگر خودم آنجا بودم چه می‌شد؟ کمی دردم می‌آید.
اگر خانواده ام بود چه؟ کمی بیشتر.
اگ خودم، خانواده ام و هر که دوستش دارم، هر روز، وقت بیرون زدن از خانه ممکن بود در خیابان ... درد کم کم جان می‌گیرد. درد زبانه می‌کشد. درد فریاد می‌زند. درد، عقده می‌شود. درد حاکم می‌شود. درد عنان را به دست می‌گیرد.
صفحه اینستا را بالا و پایین می‌کنم. می‌رسم یک تصویر مات. هشدار می‌دهد: «تصویر آزار دهنده است». دوبار تایید می‌کنم تا اجازه بدهد
دروغ خلاف واقعیت است، اما واقعیت در روابط انسانی پوشیده‌است. با یک واقعیت نسبی، اصلا چطور می‌شود گفت که چیزی حقیقت است یا غیر آن؟ 
میز بزرگی بود اما زیر خروارها کتاب و کاغذ و ماژیک و تقویم و سیم، کمتر فضای خالی‌ای در آن باقی مانده‌بود. نگاهش از پشت میز به صفحه‌ی نمایشگر و از آنجا به ساعت‌مچی هوشمندش و از آن به صفحه‌ی موبایل و بعد خیلی سریع و آنی از صورت من می‌گذشت و دوباره به نمایشگر ختم می‌شد. می‌دیدم که لبهایش تکان می‌خورَد اما حتی ا
نویسنده : اشکان ارشادی 
خزر نامیست که امروزه بر روی بزرگترین دریاچه جهان نقش بسته ، در حالیکه نام بین‌المللی آن کاسپین است. 
خزر چیست؟ کیست ؟ 
این نام از کجا آمده ؟ 
ظاهرا از خزرها. 
حالا خزرها کیستند ؟ 
خزر قومی بود آواره که در شمال قفقاز نشیمن گرفتند. خزرها شاید با ترکها و هون ها ارتباطی داشته باشند ولی هرگز  از این مردم نیستند. اینان قومی بودند درنده که با رسمی کردن یهودیت بر مسلمانان تاختند. هجوم خزرها همیشه سنگین بود و اشکانیان با آنان ب
نویسنده : اشکان ارشادی 
خزر نامیست که امروزه بر روی بزرگترین دریاچه جهان نقش بسته ، در حالیکه نام بین‌المللی آن کاسپین است. 
خزر چیست؟ کیست ؟ 

این نام از کجا آمده ؟ 
ظاهرا از خزرها. 
حالا خزرها کیستند ؟ 
خزر قومی بود آواره که در شمال قفقاز نشیمن گرفتند. خزرها شاید با ترکها و هون ها ارتباطی داشته باشند ولی هرگز  از این مردم نیستند. اینان قومی بودند درنده که با رسمی کردن یهودیت بر مسلمانان تاختند. هجوم خزرها همیشه سنگین بود و اشکانیان با آنان
انشا صفحه ۹۲ نگارش هشتم انشا تصویر نویسی هشتم صفحه 56 انشا تصویر نویسی همراه با عکس انشا صفحه 95 نگارش هشتم انشا صفحه ۸۱ نگارش هشتم انشا در مورد تصویر سازی هشتم انشا در مورد صفحه ی 95 نگارش هشتم انشای صفحه ی ۲۰ نگارش هشتم

تصویر شماره 1گله ی گوسفند ها با همراهی سگ گله که جلودار گله است در بیابان بی آب و علف با رهبری صاحبان خود که سوار بر اسب ها، یکی نوزاد کوچکش را به کول خود بسته است. دونفر دیگر او را در آغوش گرفته و مردی که با لباس بختیاری خود و اس
-رنگین کمان2-دومینو3-پدال4-ستاره5-نیرنگ6-رباط7-پیچ گوشتی8-دست انداز9-فدات10-آسمون11-چاقوکش12-دارچین13-نقاط ضعف14-تاس کباب15-اتوبوس16-زخم زبان17-لیوان18-سیرابی19-شیک پوش20-بلندگو21-سیاتیک22-ستایش23-بمباران24-شیر توشیر25-سیزده به در26-بی برو برگرد27-تخمه آفتابگردان28-تخته سیاه29-پروتون30-خیار قلمی31-سرپرست32-منظور33-مثبت34-تنیس35-شاپور36-از سحری تا افطار می خورم37-یخمک38-بنلادن39-جهان بینی40-چین و چروک41-ساکسیفون42-سرشیر43-اسکیمو44-عابدینی45-ماتریکس46-گلابی47-طوطی48-موجودی49-بت
پیامبر خدا صلی الله علیه و آله: بر شما باد حفظ آرامش و وقار؛ بر شما باد آرام راه رفتن با جنازه هایتان.
صبح رفتیم تشییع جنازه یکی
پیرمرد بود داشتم به رفتن تو این موقعیت ها فکر میکردم که برای خودم نسبت به زمان های نوجوانی بیشتر شده نمیدونم هم انتظار ها هست که باشیم  هم اینکه خودم اگه از طرف ما هم چند نفر برن اگه برسم باز خودم حضور پیدا میکنم دلایلش متعدده اما یکیش که مهمه برام به خاطر بستگان درجه یک فوت شده هست که فکر میکنم  نباید احساس غم و اندو
من به دو علت کتاب نمی‌خونم (البته نه این که اصلاً نخونما؛ تخصصی اگه نیازم بشه میخونم؛ منظورم کتاب‌های عمومی هست که نمی‌خونم):
- اولش به خاطر اینکه خیلی وقتا حسش نیست و کتابها هم جالب نیستن و میگم خوندنشون چه فایده داره - یعنی جذابیتی واسم ندارن
- دومش به خاطر کامل‌گرا بودنمه - یعنی اون موقع‌هایی هم که حس کتاب خوندن دارم و شروع میکنم به خوندن، اون حس کامل‌گرایی میاد سراغمو میگه تو که نمی‌تونی همه‌ی کتاب‌ها رو بخونی پس اصلاً نخون!!

چند ماه
به تماشای فیلم پلتفرم نشسته ایم. تابحال سینمای هیچ کشوری را شبیه اسپانیا ندیده ام؛ معجونی از خشونت و وحشت! شاید هم بهتر باشد بگویم دهشت!! نمی دانم در تاریخ این سرزمین، مردمانش چگونه زیستی داشته اند که از میان آثارشان اینهمه خشم و وحشت و خون بیرون می زند! خشمی غریب و وحشتی فراتر از تصور من... .
فیلم را در ژانرهای هیجان انگیز، دلهره آور و علمی - تخیلی طبقه بندی کرده اند اما اثر به مراتب فراتر از اینهاست. نشانه ها و نمادها شما را از هر سو احاطه کرده
آموزش نقاشی
کودک با تمام وجود و شخصیت ذهنی و عاطفی خود نقاشی می‌کشد. آدم، خانه،‌ درخت، ماه، خورشید و حیوانات را می‌کشند.

آدمک
نقاشی کودکان اگر در حد معمولی باشد،
می‌توان گفت کودکی سازگار است. آدمک کوچک و کنار صفحه نشانه خجالتی و
گوشه‌گیر بودن، کم‌بها و بی‌ارزش دانستن خود است.
آدمک‌های بزرگ نشانه کودکانی است که اختلالات عاطفی دارند.
فقدان دست یا بازو نشانه بی‌اهمیت بودن خود است.

خانه
نماد پناهگاه و دسته اصلی گرمی خانواده است که ممک
فکرش را بکنید. نیمه شب در یک  جاده منتهی به یک جای بکر در حال رانندگی هستید که ناگهان چرخ ماشین‌تان  پنچر می‌شود. باران در حال باریدن است و صدای زوزه گرگ‌ها هم شنیده  می‌شود... اگر با تور سفر کنید، هرگز در این موقعیت قرار نمی‌گیرید. 

حتماً برایتان پیش‌آمده که در پاییز قرار یک سفر گذاشته‌اید، اما برخی از دوستان به دلیل داشتن بچه و فصل مدرسه، سفر را از دست‌ داده و یا کلاً آمدن‌شان کنسل شده‌است. شاید هم گاهی مجبور  شده‌اید منتظر چند روز

وصال دولت بیدار ترسمت ندهند
که خفته‌ای تو در آغوش بخت خواب زده
بیا به میکده حافظ که بر تو عرضه کنم
هزار صف ز دعاهای مستجاب زده

اعترافات تولستویدر این آشفته بازار ناشی از کرونا و فرو ریختن این همه آداب پوچ و بی معنی در فرهنگ بشری که چون حصاری آدمی را در میان خود گرفته است و دیدن و شنیدن آن همه وقایع غمناک و تراژیک که زندگی را برای آدمی قله کوهی کرده است که سزیف وار باید تخته سنگی را بر بالای آن برده و هی این عمل واهی را تکرار کند این فکر به ذه
 پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم :اَلصَّدَقَةُ بِعَشرَةٍ وَ القَرضُ بِثَمانِیَةَ عَشرَ وَ صِلَةُ الاِخوانِ بِعِشرینَ وَ صِلَةُ الرَّحِمِ بِاَربَعَةٍ وَ عِشرینَ؛صدقه دادن، ده حسنه، قرض دادن، هجده حسنه، رابطه با برادران [دینى‏]، بیست حسنه و صله رحم، بیست و چهار حسنه دارد.کافى(ط-الاسلامیه) ج4، ص10
امام على علیه السلام :کَفِّروا ذُنوبَکُم وَ تَحَبَّبوا اِلى‏ رَبِّکُم بِالصَّدَقَةِ وَ صِلَةِ الرَّحِمِ؛  با صدقه و صله رحم، گناهان خود را پا
مزرعه حیوانات (به انگلیسی: Animal Farm) که در ایران به نام قلعه حیوانات نیز شناخته شده‌است، رمانی پادآرمان‌شهری به زبان انگلیسی و نوشتهٔ جرج اورول و یکی از نمونه های ادبیات رمزی است. این رمان در طول جنگ جهانی دوم نوشته و در سال ۱۹۴۵ میلادی در انگلستان منتشر شد، ولی در اواخر دههٔ ۱۹۵۰ میلادی به شهرت رسید. مزرعهٔ حیوانات دربارهٔ گروهی از جانوران اهلی است که در اقدامی آرمان‌گرایانه و انقلابی، صاحب مزرعه (آقای جونز) را از مزرعه‌اش فراری می‌دهند تا
 پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم :اَلصَّدَقَةُ بِعَشرَةٍ وَ القَرضُ بِثَمانِیَةَ عَشرَ وَ صِلَةُ الاِخوانِ بِعِشرینَ وَ صِلَةُ الرَّحِمِ بِاَربَعَةٍ وَ عِشرینَ؛صدقه دادن، ده حسنه، قرض دادن، هجده حسنه، رابطه با برادران [دینى‏]، بیست حسنه و صله رحم، بیست و چهار حسنه دارد.کافى(ط-الاسلامیه) ج4، ص10
امام على علیه السلام :کَفِّروا ذُنوبَکُم وَ تَحَبَّبوا اِلى‏ رَبِّکُم بِالصَّدَقَةِ وَ صِلَةِ الرَّحِمِ؛  با صدقه و صله رحم، گناهان خود را پا
روز اول، خانم میم معلم ادبیات پارسالمون اومد سر کلاس انشا. گفتش که خدا رو شکر، هم علوم فنون، هم ادبیات و هم انشاتون رو دادن به خودم. ما هم گفتیم که بد نیست، خدا رو شکر. باز از خورشید (یکی دیگه از معلمای ادبیات مدرسه) بهتره، ما که راضی‌ایم. 
درس رو داد، و سه تا موضوع گفت برای جلسه بعد که یکی‌شون رو بنویسیم.
طبق معمول، شب قبل از روزی که جلسه دوم انشامون بود نشستم به نوشتن. موضوعی که انتخاب کردم، "چرا آسمان شب زیباتر است؟" بود. اصلا این موضوع رو برای
به نام حضرت دوست که هر چه داریم از اوست
سلام
قسمت اول  ،  قسمت دوم  ،   قسمت سوم
قسمت چهارم
آوازۀ عشق مجنون باعث بدبختی و خانه نشینی لیلی شد.مردم قبیله به رییس قبیله شکایت کردند که جوانی شوریده باعث بدنامی قبیلۀ ما شده است. هر روز مثل یک سگ در حوالی قبیله پرسه می‌زند و مدام در حال غزل‌سُرایی و غزل‌خوانی است. او می‌خواند و سایرین از او می‌آموزند. باید که او را خوب گوشمالی داد تا دیگر در این اطراف دیده نشود.رییس قبیلۀ لیلی عصبانی شد و شمشیرس ر
انیمه ای که همین یه ساعت پیش تمومش کردم و فکر کردن بهش دیگه داره اذیتم می کنه. دوست دارم در موردش باهاتون حرف بزنم.
Banana fish یه انیمه در سبک گانگستریه. دعواهای گروه های خیابونی اونم در کشور تحقق رویاها.
داستان ash(اَش) و iji(ایجی) که در این بین بی چشمداشت با همدیگه دوست می شن و همین دوستی شروع ماجراهای بعدیه.
ژاپن به خاطر بمبماران اتمی فیلم های ضد امریکایی زیادی ساخته. از جمله "ترور طنین انداز" یا همین " مدفن کرم های شب تاب" معروف. حتی از دید من " در این گ

به قلم دامنه: به نام خدا. سلام. سوسڪِ حَفّار و سوسڪِ سِرگین. زبان در انسان، برای ایجاد ارتباط و مُفاهِمه و انتقال پیام و تذڪر است. بهتر می‌بینم بگویم، زبان فلسفه‌ی زندگی است ڪه در همآهنگی با گوش، منطق در میان بشر را به جای زور و نیزه می‌نشانَد و این دو زیباییِ خداداد، عظمتی به اسمِ «گفتن» و «شنیدن» و به عبارتی ترڪیبی: «گفت‌وشِنود» را میان آدمیان جاری و متجلّی می‌ڪند. زبان و گوش، نشانه‌ی درخشانی برای رواج گفت‌وگو و سخن و فلسفه‌ی بیان و پ
-اگه پاک کن نداشته باشی با اشتباهاتت چیکار میکنی؟
-اگه یه روزی سیاهی وجودتو پیدا کردی چیکارش میکنی!؟میکشیش؟!
-میدونی بیشتر بخوای بیشتر زمین میخوری؟!محکم تر؟!
-از شروع میترسی؟!
-وقتی میدونی یه کاری اشتباهه چرا انحامش میدی؟!
-نه میخوام بدونم مثلا کسی هست که ندونه سیگار ضرر داره؟!پس چرا میکشن بعضیا!؟واقعا حال کسیو اروم نمیکنه!همش تلقینه!همش عادته!
-واسه هر سوالی یه جوابی هست!
-لاغر شدن یه راه داره چربی سوزوندن!ولی چربی سوزوندن هزار تا راه داره!هنر
‌‌‌‌‌‌‌«بیداری؟» وقتی میبینم درحال تایپه، نفسم حبس میشه. یک کلمه می‌نویسه: «بله» فورا تایپ می‌کنم: «بیا اینجا بخواب اگه روی کاناپه خوابت نمیبره» بلافاصله جوابش میرسه: «از کی تا حالا نگران خواب من شدی آیدا جان؟» لبمو به دندون می‌گیرم. واقعا شرم آوره که به یه مرد پیشنهاد بدی کنارت بخوابه و اون مرد هم دست رد به سینه ات بزنه. توی دلم به خودم فحش میدم: -خاک تو سرت آیدا... خدا لعنتت کنه پتیاره‌ی سنده گل کلم تایپ میکنم: «من همیشه به فکر تو بودم آ
طبیعت ایران، چهره‌های بی‌شماری برای نمایش و جلوه‌گری دارد. از دریا و رود و آبشار گرفته تا کوه و دشت و جنگل، و هزاران نوع از جاذبه‌های طبیعی گوناگون را می‌توان در سرزمین پر‌نعمت‌مان پیدا کرد. اما در میان این همه، جاذبه‌های منحصر‌به‌فردی نیز وجود دارند که کمتر کسی آن‌ها را دیده یا از وجودشان مطلع است. جاذبه‌های خاصی که نظیر آن‌ها را ندیده‌ایم و ممکن است توصیف‌ها و شنیده‌ها از آن‌ها را نیز اغراق‌آمیز بدانیم. در قلب جنگل‌های مازندر
معمولا دوستی‌های پایداری از طریق سفر با تور شکل می‌گیرند. مخصوصا که از قدیم گفته‌اند "در سفر آدم‌ها را بشناس".

این روزها سفر با تور خیلی طرفدار دارد. آیا از آن افرادی هستید که سفر با خودروی خودتان را ترجیح می‌دهید؟ آیا فکر می‌کنید سفر با تور خوش نمی‌گذرد؟ تا به حال فکر کرده‌اید چرا بهتر است با تور سفر کنید؟ آیا می‌دانید سفر با تور کلی فایده برایتان دارد؟ خواندن این مطلب را از دست ندهید. جواب همه سوال‌هایتان را می‌دهد. سفر با تور پیش
بازی The Long Dark Redux عنوانی است در سبک ترس و بقا که توسط استودیوی بازی سازی Hinterland Studio
توسعه یافته و توسط همین کمپانی نیز منتشر شده است. بازی در تاریخ ۱ آگوست
سال ۲۰۱۷ برای پلتفرم‌های PlayStation 4, macOS, Xbox One, Microsoft
Windows, Linux منتشر شد. هم اکنون می‌توانید نسخه کامل و هک شده بازی The
Long Dark برای PC توسط PLAZA را در ادامه مطلب دانلود کنید.
عناوینی که در زمینه سبک وحشت دسته بندی
می‌شوند و با این وجود که به ترس‌های لحظه‌ای تکیه داده و تنها با یک شوک
زودگذر سعی در تر

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها